up banner
galeriden gorunum ve amaci hakkimimzda sanatcilar sergi acmak iletisim

 

Galerimizden fotoğraflarımızı görmek için aşağı doğru inebilirsiniz.

 

galeri

galeri

galeri

galeri

galeri

galeri

galeri

SANAT GALERİMİZDE
Begüm Sanat Galerisi kurulduğu günden bugüne Türk Resim Sanatına yön veren hocaların eserlerini sanatseverlerle buluşturmayı ilke edinmiş bir galeridir.
Resim son 20 yıldır Türkiye de de artık bir yatırım aracı olarak değerlendirilmektedir.
Bu sebepledir ki galerimiz çalıştığı sanatçıları ve onların eserlerini seçerken ayrı bir özen gösterir.
Begüm Sanat Galerisi olarak asıl amacımız eserleri prim yapmış ve yapacak olan santçıların plastik açıdan değerli, özel resimlerini seçip sergileyip devamlı takip eden veya takip etmeye yeni başlayan kişileri seçimleri ve eserler konusunda bilgilendirip sahiplendirmektir.
Bu konuda galeri yöneticimiz Sayın; Begüm İlgenli Gürtekin; Vakko İzmir Sanat Galerisindeki Resim de yatırım danışmanlığını görevini 10 yıl süreyle bizzat kendisi devam ettirip, artık resim ekspertizliğini ve bilgilerini Begüm Sanat Galerisinde sanat severlerle paylaşmaktadır.

SANAT SEMİNERLERİMİZ

1- ÇOCUKLARA YÖNELİK

2- GÜZEL SANATLAR FAKULTE SEMİNERLERİ

3- YETİŞKİNLERE (HOBİ DESEN GRUPLARI)


1- ÇOCUKLARA YÖNELİK

Kendi branşlarında uzamanlaşmış öğretmenleriyle, 4-15 yaş arası çocuklar yaşları istek ve yeteneklerine göre4-6-7 şer kişilik gruplarda eğitim alırlar.

Çocuklara yönelik seminerlerde gruplandırmalar ilk görüşmede öğrencinin duygusal, matemiksel zekası, kağıdı nasıl kullandığı gibi birtakım unsurlara bakılarak öğrencinin genel bir bilgi haritası dediğimiz çizgisel düzeyi belirlenir. Bu konuda yapılan ilk görüşmeler Galeri yöneticimiz Begüm hanımdan randevü alınarak yapıldığı takdirde ilk yapılan görüşmeli seviye tespiti ücretsiz olacaktır.

Gruplara ayrılan öğrencilere kuru ve yağlı pastel, yağlı boya, akrilik, sulu boya kolaj gibi daha birçok teknik seminerlerde uygulamalı olarak anlayacakları bir şekilde gösterilir.

Ayrıca müfredatımızda, empresyonizm, ekspressyonizm, kübizm, sürrealizm v.b. Gibi birçok akım çocuklara özel anlayacakları bir dilde anlatıp her öğrenciye dağıtılan bilgi kağıtları ile öğrenci kendi dosyasını oluşturur bu konulardaki daha detaylı bilgilendirmeyi galerimizi arayarak ve ziyaret ederek edinebilirsiniz.


2- GÜZEL SANATLAR FAKULTE SEMİNERLERİ

Güzel Sanatlar Fakülteri ve Güzel Sanatlar Liselerine hazırlıkta Begüm Sanat Galerisi olarak en önem verdiğimiz konuyu; öğrenci seviyesi ne olursa olsun 2'er 3'er veya 4'er kişilik gruplar oluşturarak sayıca az öğrenci grupları ile bire bir ilgilenilerek kişiyle direk çalışmaktır.

Bu özel ders niteliğinde yaptığımız çalışmalarla öğrenci başarısını daha yükselttiğini görüyoruz.

Bu sebeptendir ki yetenekten çok daha önemlisi istekli öğrencilerle çalışmayı arzularız. Çünkü yetenek sınvları ciddi disiplinli bir çalışma ile her öğrencimizin başarabildiği ve başarabileceği sınavlardır.

2002'den beri Mimar Sinan başta olmak üzere, Yeditepe, Hacettepe, 9 Eylül ,Eskişehir Anadolu Üniversitesi vs. gibi Türkiyedeki sayılı devlet ve özel Üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakültelerine girmiş öğrencilerimizle guru duyan ve ileride de öğrencilerimizle gurur duymaya devam etmek isteyen bir atölyeyiz.

Bu öğrencilerimizi Güzel Sanatlar veya Eğitim Fakültelerinde istedikleri branşlara yerleşmeleri ne yardımcı olup öğrencilerimizin gireceği yetenek sınavları konularında bilinçli ve tecrübeli öğretmenlerimizle desen, temel sanat eğitimleri belli bir program içinde verilir.

Bununda iyi bir ekip çalışmasından kaynaklandığı bilincindeyiz.


3- YETİŞKİNLERE (HOBİ DESEN GRUPLARI)

Hobi gruplarımızda kişinin kendini en iyi şekilde geriştirebilmesine açık özel ders gibi en fazla 4'erkişilik gruplarhalinde ev ortamı havasında verilmektedir.

Öğretmenlerimiz tarafından yağlıboya akrilik, suluboya, kolaj gibi çeşitli tekniklerin yanısıra kara kalem, desen kuru pastel, yağlı pastel, ahşap boyama, cam boyama, gibi tekniklerde kişilerin isteklerine göre öğretilmektedir.


BURSLAR

Güzel Sanatlar Fakülte ve Liseleri için burs isteyen öğrenciler randevu ile görüşme ve ardından desen çizimine alınırlar. Bu mülakat ve çizimde başarı gösteren öğrenciler başarı derecelerine göre %10 ile %50 burs kazanma hakkına sahip olurlar. Burs ile ilgili sorular da daha detaylı bilgi telefonla cevaplanamaz.

 

ANASAYFA İÇİN TIKLAYINIZ

YUKARI İÇİN TIKLAYINIZ